Εγγραφές στο Ολοήμερο Πρόγραμμα

Για την προστασία της δημόσιας υγείας η διαδικασία εκδήλωσης ενδιαφέροντος και υποβολής της αίτησης για εγγραφή των μαθητών μας στο Ολοήμερο Πρόγραμμα (σχολικό έτος 2022 – 2023) έχει ως εξής :

Α) Αν ο γονέας έχει τη δυνατότητα εκτύπωσης και τις απαραίτητες δεξιότητες στη χρήση των Η/Υ :

«Κατεβάζει» και συμπληρώνει τη σχετική Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση. Την τυπώνει, την υπογράφει, τη σκανάρει και τη στέλνει στο e-mail του σχολείου.

Β) Αν ο γονέας ΔΕΝ έχει τη δυνατότητα εκτύπωσης ή τις απαραίτητες δεξιότητες στη χρήση των Η/Υ παραλαμβάνει το έντυπο από το σχολείο (κατα την αποχώρηση των παιδιών στις 13:15), το συμπληρώνει και το καταθέτει στο σχολείο.

Και στις δυο περιπτώσεις, σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ δεν απαιτείται η υποβολή δικαιολογητικών για τη φοίτηση στο Ολοήμερο Πρόγραμμα.

Η διαδικασία θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί έως τη Δευτέρα 28 Μαρτίου 2022. Παρακαλούμε να τηρηθεί το χρονοδιάγραμμα διότι τυχόν εκπρόθεσμες αιτήσεις απαιτούν έγκριση από τη Διεύθυνση Π.Ε Ανατολικής Αττικής.

Από τη διεύθυνση του σχολείου