Εορτασμός εθνικής επετείου 28ης Οκτωβρίου 2023

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,
  Την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023 και ώρες 10:15 – 11:40 π.μ., θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας από τα τμήματα της Δ Τάξης,  επετειακή εκδήλωση αφιερωμένη στην 28η Οκτωβρίου 1940.
Όλοι οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν μετά το πέρας της εκδήλωσης.
  Το σχολικό λεωφορείο θα τροποποιήσει το δρομολόγιο της επιστροφής, με βάση το πρόγραμμα (εκτιμώμενη ώρα αποχώρησης 11:45 π.μ.)

Το Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2023, οι μαθητές/τριες των τάξεων Ε και ΣΤ, οι οποίοι συμμετέχουν στην παρέλαση, θα προσέλθουν στο σχολείο στις 9:30 π.μ.
  Υπενθυμίζουμε, ότι η ενδυμασία των παιδιών έχει ως εξής:
ΑΓΟΡΙΑ: Παντελόνι μακρύ μπλε, πουκάμισο άσπρο, πουλόβερ σιέλ, κάλτσες άσπρες, παπούτσια μαύρα
ΚΟΡΙΤΣΙΑ: Φούστα μπλε, πουκάμισο άσπρο, καλσόν άσπρο, παπούτσια μαύρα, κορδέλα άσπρη
Συνοδεία των υπεύθυνων εκπαιδευτικών, θα μεταβούν στον Ι.Ν. Αγίας Παρασκευής, για να παραστούν στην επίσημη δοξολογία.
  Μετά το πέρας της δοξολογίας, θα προσέλθουν στην Πλατεία Ηρώων, για να παραστούν στην τελετή κατάθεσης στεφάνων.
  Ακολούθως, θα πραγματοποιηθεί η μαθητική παρέλαση στην κεντρική πλατεία του δήμου μας.
Μετά τη λήξη της παρέλασης, οι γονείς, θα παραλάβουν τα παιδιά από το χώρο κοντά στο Άγαλμα Σερπιέρη (πλησίον του βενζινάδικου) στην κεντρική πλατεία.

Με εκτίμηση,

Μπιθυμήτρη Στέλλα