Βράβευση για το σχολείο μας!

Το σχολείο μας δήλωσε “παρών” στη σημερινή τελετή βράβευσης ταινιών μικρού μήκους από την ΕΡΤ και το Υπουργείο Παιδείας. Η τελετή πραγματοποιήθηκε στο Ραδιομέγαρο της ΕΡΤ -μετά από 2 χρόνια αναστολής λόγω covid-19, παρουσία της οργανωτικής και κριτικής επιτροπής του διαγωνισμού, εκπροσώπους του Υπουργείου Παιδείας, εκπαιδευτικούς αλλά και μαθητές από πολλά μέρη της Ελλάδας.
Στην εκδήλωση βραβεύτηκε το σχολείο μας με τη 2η θέση στις μαθητικές ταινίες δημοτικών, διάρκειας έως 30 λεπτά.
Συγχαρητήρια στα παιδιά της Δ΄ τάξης του σχολικού έτους 2019-2020 και στην εκπαιδευτικό της τάξης τους κα Κυριακή Σαπουντζάκη για την εξαιρετική ταινία που δημιούργησαν με πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας που τα βοήθησε να ωριμάσουν και να αναπτύξουν υγιείς σχέσεις φιλίας και αλληλοσεβασμού. Όπως χαρακτηριστικά ανέφερε η ίδια: “Μετά από αυτήν την ταινία, ένιωθα ότι διδάσκω σε μια άλλη τάξη”.
Την ταινία με τίτλο: “Όταν τα πουλιά έδιωξαν τη νύχτα” μπορείτε να δείτε στην ηλεκτρονική διεύθυνση του ψηφιακού αρχείου της ΕΡΤ “i-create”