Εγκύκλιος για την Παράλληλη Στήριξη, το Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό και τον Σχολικό Νοσηλευτή

Αγαπητοί Γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι εκδόθηκε από το Υπουργείο η παραπάνω εγκύκλιος και οι αιτήσεις κατατίθενται στο σχολείο μας καθημερινά 9:30-13:00 έως και την Τρίτη 21/6/2022.

Η συμπλήρωσή τους από τους γονείς θα πρέπει να γίνεται πολύ προσεκτικά γιατί πιθανά λάθη θα οδηγήσουν στην υποβολή τους στη δεύτερη φάση αιτήσεων τον Σεπτέμβριο.

Αν και οι προθεσμίες είναι πιεστικές, πρέπει να τηρούνται απαρέγκλιτα γιατί μετά το πέρας αυτών δε θα γίνεται παραλαβή των αιτήσεων.

Κανένα αίτημα που θα προσέλθει στη Δ/νση μετά το πέρας αυτής της ημερομηνίας δε θα γίνεται δεκτό και θα πηγαίνει κατευθείαν για τη δεύτερη φάση αιτήσεων.

Σας επισυνάπτουμε τη σχετική αίτηση σε μορφή doc-word (επεξεργάσιμη μορφή) και σε pdf για ανάγνωση στον φυλλομετρητή.